Skład:

Eliksir arganowy zawiera unikalną kompozycję Oleju arganowego i Absolutu Arganowego, otrzymywane są one z drzewa arganowego naturalnie rosnącego w Maroko. Eliksir to kolidalny kompleks olejowy Absolutu Arganowego i Oleju arganowego, dzięki temu połączeniu zawiera on aż 5x więcej polifenoli niż Olej arganowy. Skład ten obfituje również w triterpeny, saponiny, flawonoidy, fitosterole jak również w karotenoidy, ksantofile i skwalen.

Działanie i wskazania:

 • Eliksir arganowy jest przeznaczony szczególnie do pielęgnacji delikatnej i suchej skóry, chroni skórę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Zapewnia optymalne nawilżenie skóry przez odbudowę hydrolipidowego filmu. Fitosterole zatrzymuja wodę w naskórku zapewniając właściwą barierę ochronną.

 • Eliksir spowalnia procesy starzenia, wygładza zmarszczki i rewitalizuje. Antyoksydanty w eliksirze arganowym przerywają łańcuchowe reakcje wolnorodnikowe, które leżą u podstaw procesów starzenia. Działanie to wzmacniają niezbędne kwasy tłuszczowe, sterole i witamina E razem chroniące skórę przed ekspozycją pierwszych oznak starzenia.

 • Frakcja niezmydlająca oleju arganowego wspomaga regenerację kolagenu i elastyny w skórze właściwej, wzmacnia to połączenia naskórka z głębszymi warstwami skóry. W efekcie skóra jest elastyczna i bardziej jędrna. Dzięki zahamowaniu procesów starzenia i poprawie jędrności skóra nabiera wyraźnie młodszego wyglądu.

 • Zalecany przy leczeniu ran, łuszczycy, wyprysków skórnych (skaz po trądziku i ospie), ułatwia gojenie blizn i stanów zapalnych skóry. 

 • Eliksir spomaga pielęgnację cery trądzikowej i ogranicza ilość sebum, zmniejsza tym samym tendencję skóry do przetłuszczania. 

 • Nadaje włosom naturalny połysk, wytrzymałość, jedwabistość i miękkość, przywraca naturalny stan kruchym i łamliwym paznokciom. 

Dlaczego akurat Nasz eliksir ? 

 • 100% naturalny, bez konserwantów, bez parabenów. Główny składnik eliksiru – olej arganowy jest nierafinowany, organiczny i pochodzi z pierwszego tłoczenia na zimno! Olej ten użyty jest do esktrakcji makuch i liści drzewa arganowego, z których uzyskujemy drugi składnik eliksiru – Absolut Arganowy.

 • Uzyskiwanie Absolutu Arganowego jest „zielonym” procesem – przebiega bez dodatku środków chemicznych i dodatkowych rozpuszczalników. Jest on procesem fizycznym opartym na esktrakcji olejem arganowym makuch i liści drzewa arganowego. Dzięki temu zabiegowi z drzewa arganowego wydobywane jest jeszcze więcej związków – makuchy dostarczają saponin i triterpenów (antyoksydanty), natomiast liście są źródłem flawonoidów (antyoksydanty), wosków (ochrona i nawilżenie naskórka) i triterpenów (antyoksydanty).

 • Dzieki poczwórnemu działaniu synergistycznemu eliksir arganowy chroni odżywi i odbudowuje. Skuteczność preparatu osiągana jest dzięki wysokiej biozgodności i wysokiego powinowactwa wobec skóry.

 • Najlepsza jakość surowca i opakowania potwierdzona badaniami przeprowadzonymi przez renomowane laboratorium. W celu weryfikacji Naszych deklaracji produkt został przebadany przez niezależne laboratorium uzyskując bardzo dobre oceny właściwości użytkowych, jesteśmy pewni, że Nasze zapewnienia zostały w pełni przelane z papieru w butelkę!

 • Produkt LEGALNY i ZAREJESTROWANY jako KOSMETYK - numer GTIN:  wpisany do Farmaceutycznej Bazy Danych BAZYL - 204267  Tylko produkt dopuszczony do obrotu jest produktem bezpiecznym z pełną odpowiedzialnością producenta za oferowany kosmetyk. Nie warto oszczędzać kilku złotych, by zamiast poprawić urodę jeszcze nabawić się problemów skórnych w postaci choćby alergii czy wysypek. Etyka aptekarska nie pozwala Nam przez zaniechanie czy oszczędności narazić kogokolwiek na choćby minimalny uszczerbek na zdrowiu, kupuj pewnie! 

 • Szklana, ciemna butelka zapobiegającą rozkładowi substancji czynnych pod wpływem światła zapewniającą obojętność chemiczną opakowania względem oleju, tym samym gwarantująca trwałość olejku przez cały okres przydatności do użycia jak i po pierwszym jego otwarciu. Stylowa butelka, gustownie dobrana etykieta to idealny sposób na miły upominek dla wymagających! 

 • Zaplombowany korek – gwarancja nienaruszalności zawartości, nie daj się zwieść podróbkom, tylko u Nas gwarancja zawartości!

 • Produkcja w warunkach aptecznych zapewniająca najwyższą jakość! Nasz olej arganowy wytwarzany jest w warunkach takich jak leki recepturowe. Aptekarska dokładność, apteczna czystość wraz z rozlewaniem oleju metodą podciśnieniową daje w rezultacie wzorcową czystość. Zaufaj Nam, wytwarzaniem leków recepturowych i kosmetyków zajmujemy się od 1922 r.!

Komu polecany?

 

 • Eliksir arganowy jest przeznaczony szczególnie do pielęgnacji delikatnej i suchej skóry, chroni skórę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych oraz przed jej nadmiernym wysuszeniem.

 • Eliksir arganowy hamuje procesy starzenia, wygładza, rewitalizuje, poprawia elastyczność i jędrność skóry, przez co skóra nabiera wyraźnie młodszego wyglądu.

 • Zalecany przy leczeniu ran, łuszczycy, wyprysków skórnych (skaz po trądziku i ospie), ułatwia gojenie blizn i stanów zapalnych skóry;

 • Wspomaga pielęgnację cery trądzikowej i ogranicza ilość sebum, zmniejsza tym samym tendencję skóry do przetłuszczania.

 • Nadaje włosom naturalny połysk, wytrzymałość, jedwabistość i miękkość, przywraca naturalny stan kruchym i łamliwym paznokciom.